This roster is taken from the OC2-70 class book.

Click here for a printable roster (password required).

Current roster version is 5/15/2015.  Keep it up to date.  Send us changes or corrections.

60th Company
6th Battalion, The Candidate Brigade
Infantry Officer Candidate Class 2-70

First Platoon

Robert H. Botsford
James P. Debesis
Ronald R. Durbin
Gerald L. Evenson
Charles B. Hart
(1947-2002)
Mark E. Jones
Robert B. Kazak
William F. Koepp
James S. McDonald
(deceased)
Dennis A. Morton
Hayes D. Parker
Winston M. Sanderson
James L. Smith, Jr.
Jeff D. Taylor
James H. Theodore
Harry M. Townsley
Michael E. Trued
Michael E. Vogelsang
Javier Wiscovitch

 

Second Platoon

James A. Abernathy
Thomas J. Callahan
Robert B. Campbell
Kevin D. Connelly
Edward Thomas Costello
John L. Darr
Drew M. Davidson
Manuell DeLao
Kenneth H.W. Earle
John H. Hines, Jr.
Ralph Scott Lund
John J. Madden
Paul G. Magers
(1945-1971 RVN)
Viktor Maister
Kurt E. Martin
David J. Olender
Jack W. Partridge, Jr.
Clifton G. Settlemyer
Richard T.B. Trask
Harry C. White
Richard R. Wilson

 

Third Platoon

Marc G. Cloutier
David Ely
Sam Hagood
Robert Harlan
Evan M. Holmes
Duncan Hunter
Wayne K. Kanemoto
Pelham B. Lawrence
(1945-1993)
Charles G. Mathis
Stephen A. Nash
Vernon B. Oakley
Richard Offutt
Robert E. Page, Jr
William W. Rawlings III
John A. Schmid
Stephen L. Stark
David A. White
William E. Wright

         

Fourth Platoon

Robert F. Barksdale III
Raymond K. Carter III
Gary N. Cohen
William T. Dewey
Peter G. Dorland
Michael W. Hallum
Robert E. Harper
(1946-2010)
Siegfried Hildebrandt
Edwin T. Ige
John C. Kaskie, Jr.
Theodore Y. Kim
Robert H. McCarron
Michael P. Mulhern
Plesant M. Park III
Harold D. Roller
Joseph W. Sheyka
Charles D. St. Amour
John E. Stanfield
Peter J. Valenti

 

Fifth Platoon

Richard W. Campbell
James A. Cornwell
James F. Dowling
John E. Easterling
Marshall T. Ezell
John H. Gidmark
John R. Gilmore
William H. Gordon
Douglas P. Knight
John P. McConnehey
Dean R. Nelson
Warren W. Nielson
Alfonzo Perez, Jr.
Ronald D. Perry
Douglas A. Schmidt
James C. Ushijima
Frederick G. Vernon II
Robert J. Watts

 

Sixth Platoon

James R. Baird
Thomas J. Corrigan
George P. Davis III
Jorge L. DelValle
John E. Firth
Charles Thomas Jones (1946-1971 RVN)
Ronald G. Linn
Richard L. Mathey
William D. Music
Robert R. Quinn
Daniel K. Shipp
Ralph P. Sieg
Donald P. Sims
Cleveland J. Spence
John D. Storbeck
Kermit W. Wade
John E. Walendy
David R. Wilson
Joe A. Williams

Cadre

CO CPT Jesse P. Peel
XO 2LT Leroy A. Werkhoven
First Sergeant 1SG Wiley Bingham
1st Platoon TAC 2LT Billy J. Orr
2nd Platoon TAC 2LT Konrad G. Goldau
3rd Platoon TAC 2LT Walter P. Regan
4th Platoon TAC 2LT James G. Ekedahl
5th Platoon TAC 2LT Robert D. Tarr
6th Platoon TAC 2LT Michael H. Long